Poradnia gastroenterologiczna i endoskopowa

Poradnia Gastroenterologiczna, funkcjonująca POZA LIMITAMI NFZ, przyjmuje pacjentów w następujących terminach:

  • w każdą środę, w godzinach 17-19 – konsultacje prowadzi dr Krzysztof Dębrowski, specjalista chorób wewnętrznych, lekarz z długoletnim doświadczeniem i kwalifikacjami do badań endoskopowych, na co dzień praktykujący w 109 Szpitalu Wojskowym przy Piotra Skargi w Szczecinie;
  • w wtorki pomiędzy 17.15-19.45 wykonywane jest USG jamy brzusznej. Naszym specjalistą jest internistka, od 2010 ze specjalizacją z gastroenterologii, dr n. med. Alicja Gawin, mająca w dorobku naukowym  m.in. udział w badaniach klinicznych PUM oraz Klinice Gastroenterologii w Magdeburgu oraz publikacje naukowe. Doktor Gawin na co dzień pracuje w Klinice Gastroenterologii PUM w Szczecinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w badaniach endoskopowych, ultrasonograficznych i endosonograficznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.
  • czwartki – konsultacje dr Gawin od 16 do 18.

Zapisy w rejestracji ogólnej.

Poniżej do pobrania informacja wraz ze zgodą nt. wideokolonoskopii oraz wideogastroskopii.

Zgoda kolonoskopia – ostateczna

Zgoda gastroskopia-ostateczna-1

Gastroskopia: badanie panendoskopii (badanie przełyku, żołądka i dwunastnicy) Badanie jest wskazane u osób, u których w wyniku przeprowadzonego wywiadu i badania fizykalnego, ew. badań dodatkowych, podejrzewa się schorzenie w obrębie przełyku, żołądka lub dwunastnicy. Panendoskopia jest najskuteczniejszą metodą diagnostyczną w/w części przewodu pokarmowego. Daje możliwość pobrania wycinków ze stwierdzonych zmian celem ich oceny mikroskopowej oraz występowania w żołądku bakterii Helicobacter pylori związanej z wieloma schorzeniami przewodu pokarmowego. W trakcie badania istnieje też możliwość ewentualnego usunięcia drobnych polipów, w razie wykrycia tego typu zmian. Badania przewodu pokarmowego wykonuje się aparatami nazywanymi endoskopami. Badanie przełyku, żołądka i dwunastnicy wykonuje się gastroskopem. Gastroskop dostępny w Pracowni Endoskopowej w Porcie Medyk jest wideoendoskopem, dzięki któremu lekarz widzi na monitorze badany obszar. Po każdym badaniu gastroskop jest czyszczony i dezynfekowany, a wszystkie akcesoria endoskopowe sterylizowane według aktualnych wytycznych obowiązujących w Unii Europejskiej w celu ograniczenia ryzyka zakażenia.

Badanie kolonoskopii / rektosigmoidoskopii jest wskazane u osób, u których w wyniku przeprowadzonych badań oraz wywiadu rodzinnego podejrzewa się schorzenie w obrębie jelita grubego. Kolonoskopia jest najskuteczniejszą metodą diagnostyczną w tej części przewodu pokarmowego. Daje możliwości pobrania wycinków ze stwierdzonych zmian celem ich oceny mikroskopowej, a także  wykonania ewentualnego zabiegu terapeutycznego  np.: usunięcia stwierdzonych w jelicie polipów.

Badania przewodu pokarmowego wykonuje się aparatami nazywanymi endoskopami. Badanie jelita grubego wykonuje się kolonoskopem.  Kolonoskop dostępny w Pracowni Endoskopowej  w Porta- Medyk jest wideoendoskopem, dzięki czemu lekarz widzi na monitorze badany obszar. Po każdym badaniu kolonoskop jest czyszczony i dezynfekowany, a wszystkie akcesoria endoskopowe sterylizowane według aktualnych wytycznych obowiązujących w Unii Europejskiej  w celu ograniczenia ryzyka zakażenia.

Cennik

Gastroskopia 180,00 zł
Gastroskopia+1 wycinek 200,00 zł
Kolonoskopia 280,00 zł
Kolonoskopia+1 wycinek 300,00 zł
Kolonoskopia z polipektomią 450,00 zł
Badanie histopatologiczne wycinka (pobranego podczas badania endoskopowego) 55,00 zł

Pacjenci zapisani do POZ Porta Medyk, posiadacze Karty Pacjenta, są uprawnieni do skorzystania z 30% stałej zniżki na wszystkie usługi poza NFZ, z konsultacją lekarską włącznie.